PRVNÍ LEKCE PLAVÁNÍ DĚTÍ

Pokud budete naše lekce navštěvovat poprvé, přečtěte si prosím náš provozní řád. Dodržte prosím všechny zdravotní a hygienická pravidla, která jsou v něm obsažena. 

 

PROVOZNÍ ŘÁD

 

PŘÍCHOD

Doporučujeme přijit na lekci s 15 minutovým předstihem. Včasný příchod přenáší na dítě kladnou náladu, než by tomu bylo ve spěchu. Jedete-li s kočárkem uzamkněte si ho na místě určeném před vchodem do bazénu. Pár míst pro kočárky se ještě nachází za vstupními dveřmi bazénu. Klíček k místnosti vám vydá slečna na recepci bazénu. Tento prostor je sice sledován kamerovým zařízením, ale předcházet krádežím je lepší. Proto vás prosíme, aby jste dbali na zamčení místnosti. 

 

RECEPCE

Slečně na recepci nahlásíte jméno a příjmení dítěte, které jde na lekci. Pokud jse s sebou přivedli i diváky, tak je prosím nahlašte. Pokud si chcete cenné věci odložit do skříňky, požádejte o zapůjčení klíčku. Na recepci můžete vyřizovat vše ohledně kurzů, omluvy, náhrady, placení, prodloužení kurzovného. Zakoupení plaveckých brýlí, čepice nebo plaveckých pomůcek. 

 

ŠATNA

Do šatny vstupují bez obuvi rodiče, ale i děti.  Na bazéně jsou k dispozici šatny pro ženy a jedna pro muže. Uvnitř šatny nejsou přebalovací stoly, kvůli bezpečnosti dětí, ze země děti nespadnou. Vyberte si podložku a převlečete sebe i děti do plavek nebo plavecké plýny. Až se začne blížit začátek lekce, tak se osprchujete a přemístěte k bazénu. Nevstupujte do bazénu dříve než vás k tomu vyzve instruktorka. 

 

 

CO S SEBOU?

• Plavky pro dítě - tím se rozumí plavky z plavkoviny nebo pleny do vody. Obojí musí mít  těsnící gumičky, které obepínají nohy a břicho dítěte, aby zachytilo případný únik stolice. 

• Plavky pro rodiče

• Mýdlo pro rodiče i dítě a dětskou kosmetiku dle zvyklosti 

• Látkovou dětskou plenu, kterou položíte na převlíkací podložku

• Osušku nebo župan pro rodiče i dítě

• Smotky do uší. Mokré uši jsou rizikem zánětů uší.

• Svačinka po plavání

 

 

 

 

 

Hodinu před plaváním by děti neměli jíst. Během lekcí se mění poloha dítěte ve vodě. S plným žaludkem stoupá riziko zvracení. Pokud se dítě potřebuje najíst doporučujeme menší porce a po plavání pořádně nakrmit. 

 

Předtím než vstoupíte do vody, umyjte celé tělo sebe a svého dítěte a poté si oblečte plavky. Odličte se před vstupem do bazénu. Během lekcí se budete potápět a roztekající řasenka vám znepříjemní lekci. Pokud nechodíte do začátečnického kurzu (5 měsíců - 1 rok) oznamte instruktorce, že se jedná o vaši první lekci v bazéně. Určitě své dítě nepotápějte hned na první lekci a dbejte pokynů instruktorky. 

 

Během několika první lekcí se dítě adaptuje na nové prostředí a zvyká si na vodu v bazéně. Dítě, které je doma spokojené ve vaně může najednou plakat v bazéně. Pokud k tomuto dojde, snažte se dítě rozveselit a zabavit hračkami, dopřejte mu pocit jistoty ve vodě. Dělejte jen ty cviky, které má dítě ráno a nedělejte nic z čeho má strach. Později uvidíte, že se jeho vztah k vodě zlepšuje a začíná si čas strávený ve vodě užívat. Nezapomínejte, že také váše nálada a přístup k plavání se přenáší na dítě. Pokud si čas strávený ve vodě užijete vy, tak se to promítne i na dítě. Je-li maminka vystrašená, s největší pravděpodobnosti se bude bát i dítě. 

 

Na první lekcích vás instruktorka seznámí s manipulací dítěte ve vodě. Jak postupovat v případě pláče dítěte, když se mu něco nelíbí nebo se nechtěně napije vody. 

 

Lekce má 30 minut, což je doporučený pobyt dítěte vě vodě dle odborníků. Pokud, ale uvidíte, že se dítě už ve vodě necítí, odejděte klidně o něco dříve. Prosíme rodiče, aby nevstupovali do bazénu dříve. A nezůstávali po skončení lekce u bazénu, aby nerušili další začínající lekci. 

 

Dítě je nutné pořádně umýt i po plavání. V šatně použijte dětskou kosmetiku, která vyživí  vysušenou pokožku z bazénu. Dítě i sebe oblečte do základních kousků oblečení a přesuňte se do aklimatizační místnosti. 

 

AKLIMATIZAČNÍ MÍSTNOST

Je místem pro odpočinek a hraní po plavání. Prosíme maminky, aby z šaten bazénu nespěchali a dbali na aklimatizaci dítěte.

 

Když se dítě aklimatizuje po plavání, předejde se případným nemocem z teplotního rozdílu. V této místnosti dítě nakrmíte a odpočinete si vy a vaše dítě. 

 

ZKUŠEBNÍ LEKCE PLAVÁNÍ

Jestliže si chcete před zaplacením kurzovného vyzkoušet, jak se bude vašemu dítěti u nás líbit. Máte několik možností.  Nutné je, abyste se předem domluvili s Marii Pawlicovou emailem na pawlicova@gmail.com

 

1 . Můžete se zeptat, kdy probíhají lekce věkové skupiny vašeho dítěte. Zdarma se můžete na lekci u bazénu podívat. 

 

2. Další zakoupit vstup na volné plavání. Jedná se o čas, který je vyhrazen pro děti bez přítomnosti instruktorky v bazéně. Program v bazéně si vytváříte sami. K dispozici máte naše plavecké pomůcky. Jedna lekce stojí 100 korun rodič dítě. Lekci volného plavání si předem rezervujte, kapacita je omezena.

 

3. Nebo zakoupením jednotlivé lekce plavání, která stojí 200 korun. Na jednu lekci se připojíte k dětem, které jsou ve stejné věkové kategorii, jako vaše dítě. Je běžnou praxí, že v se v průběhu roku přidávají noví plaváčci. Ti se od zkušenější plaváčků inspirují a velice rychle je doženou. 

 

 

 

PRAVIDELNOST V PLAVÁNÍ

Pravidelnost při výuce plavání  je stejně důležitá jako u mnoha jiných sportů. Z naších zkušeností můžeme říci, že pokud se nácvik plaveckých dovednostní na několik měsíců přeruší, dítě některé věci zapomíná. Může nastat stagnace vývoje a někdy se dokonce vrací na předchozí úroveň plavání. Mnohokrát důvodem k přerušení býva strach rodičů z nachlazení a jiných nemocí v zimních mesících. Pokud dodržujete určité zásady aklimatizace a podporujete děti v postupném otužování. Je plavání vhodnou celoroční aktivitou. 

 

Dětem po plavání důkladně osušte hlavu a zvukovody dětí by měly být vysušené a aklimatizované půlhodiny v místnostní s pokojovou teplotou. Snížíte tak následné prochlazení organizmu a sliznic dětí. Pohyb ve vodět společně se správným postupem otužování buduje imunitní systém, který děti efektivně ochrání i během chladného počasí.